категорії: музика стаття

Sziget-2008: аншлаг і новий рекорд

теґи: Sziget-2008, Будапешт

sziget 2008Кращий Sziget-фестиваль за весь час його проведення зустрів відвідувачів шаленим концертом Iron Maiden в нульовий день і не менш запам'ятався концертами в наступні п'ять днів. Протягом шести фестивальних днів загальне число відвідувачів досягло 385 000 чоловік, що відповідає рекордам, встановленим у 2005 та 2006 роках, коли фестиваль тривав сім повноцінних днів.

2008-го року Sziget не постраждав на нестачу зірок світової величини, навіть незважаючи на те, що Carl Cox був змушений скасувати концерт за сімейними обставинами, а Pendulum не змогли вийти на сцену, тому що вантажівка, що перевозила їх обладнання, потрапила в аварію в Словаччині . Самі музиканти прибули вчасно, але їм просто не було, на чому грати.

Ті ж, хто зміг вийти на сцену і зіграти, отримали від процесу величезне задоволення (як, втім, і глядачі-слухачі). Так, наприклад, Adam Green, після закінчення свого концерту занурився в нічне життя фестивалю і, за свідченнями очевидців, «тусив» до 3 ранку. Музиканти R.E.M. познайомилися з нічним життям Будапешта, а француженці Mademoiselle K, яка виступала в суботу на головній сцені, так сподобалась програма фестивалю, що вона навіть склала собі список концертів, які зібралась відвідати. Jamiroquai у повному складі вирішили продовжити своє перебування в Будапешті на один день, щоб ознайомитися з визначними пам'ятками міста. У метушні організації фестивалю на концерті нестаріючої діви джазу Rhoda Scott стався невеликий казус – їй не було, на чому сидіти за своїм електроорганом! В останній момент активісти з натовпу вирішили цю проблему, принісши з найближчого бару стілець. Міс Скотт це анітрохи не знітило, і вона видала приголомшливий концерт з трьома виходами на біс.

Весільний тент, як завжди користувався великою популярністю на фестивалі –  в ньому проводилося близько 300 церемоній на день. Французькі відвідувачі були найактивнішими в цьому плані.

314 зарубіжних акредитованих медійних організацій (газети, журнали, сайти, теле- і радіостанції) з 44 країн світу висвітлювали хід фестивалю.

 

За матеріалами http://szigetfestival.info